Python programavimas

10-12 vaikų
nuo 10 metų
Šiauliai

Programavimas – tai taikomųjų programų, žaidimų ar svetainių kūrimas rašant kodą, kurį supranta kompiuteris. Programuojant reikia kantrybės, atidumo, loginio mąstymo, kūrybiškumo. Programuoti – reiškia rašyti kodą naudojant programavimo pasirinktą kalbą. Programavimo kalba – tai yra loginė tiksli kalba, su kuria galima „susikalbėti“ su kompiuteriu. Yra naudojami interpretatoriai ar kompiliatoriai.

Dirbtinio intelekto technologijos: valdymas balsu ir objektų atpažinimas naudojant OpenCV.

Ar norėtumėte pažinti ir pritaikyti praktikoje veidų atpažinimo technologijas ar prietaisų valdymą balsu? Galbūt valdyti programas, robotus ar įrenginius?

Kompiuteris gali suprasti žmonių kalbą ir kalbėti, skaityti tekstus ir juos versti į mums suprantamą kalbą. Google „Google’s Text-To-Speech “ paslauga panaudojus python komandas yra puikus kalbos valdymo įrankis.

Užsiėmimų metu:

• susipažinsite su Raspberry pi mikrokompiuteriu ir linux aplinka ir komandų valdymu;
  • išmoksite python programavimo kalbos pagrindų ir jos praktinių taikymo metodikų;
  • valdysite nesudėtingus prietaisus, šviesos diodų lemputes;
  • veido dalimis, akimis valdysime programas ir akimis prakalbinsime kompiuterį;
  • išmoksite Raspberry pi mikrokompiuteriu pažinti figūrėles, žmogaus veidus, veido dalis, veido judėjimą;
  • vaikai galės praktiškai pritaikyti norimą kodą ir suprati jo naudą projektuojant ar valdant įrenginius.

Python programavimas

Python – galinga ir patogi programavimo kalba, viena populiariausių pasaulyje. Šios kalbos privalumas – milžiniškas įtrauktų bibliotekų kiekis. Tai viena labiausiai paplitusi robotikos ir dirbtinio intelekto praktinių kalbų turinčių didžiausią pavydžių pasirinkimą.

Dėl savo paprastumo ir intuityvumo ji labai tinka pradedantiems. Ši kalba tinka tiek besimokančiam tiek profesionalui kuriančiam universalias pritaikytas programas. Python turi populiariausių programavimų kalbų sintaksių ypatybes, tiek tūkstančius įvairiausių vidinių funkcijų ir puikiai tinka objektiniam programavimui.

Programavimui naudojamas interpretatorius kuris veikia Windows, MacOS, Linux, Solaris ir kituose operacinėse sistemose. Todėl kodas analizuojamas programos vykdymo metu, dėl didelio kiekio vidinių bibliotekų galime pasiekti norimus rezultatus ir poreikius, laisvę, taip pat sutrumpinti kodą bei programos rašymo laiką.

Python kalba yra tinka žaidimų kūrimui. Tokie žaidimai kaip Mount & Blade, MMORPG – Eve Online. Žaidimų kūrimui daugiausia naudojamas Panda3D framework’as kuris veikia tiek Python, tiek C++ terpėje.

Šiose pamokose mokysimės su Python pagrindų, funkcijų, bibliotekų pažinimo, susipažinsime baziniais veiksmais. Mokysimės su Raspberry pi mikro kompiuteriu.

Nauja pradedančiųjų grupė formuojama kovo mėnesį! Ateik ir išbandyk!

Registracija ir informacija: 8-686 86587 arba info@ismaniojimokykla.lt