FLL varžybos 2018 m.

Susivienijus organizacijai FIRST® (For Inspiration and Recognition of Science and Technology) ir LEGO grupei sukurta tvirta programa, skirta sudominti jaunus žmones mokslu, technologijomis.  Skirtingose varžybų rungtyse dalyvauja vaikai nuo 6 iki 18 metų, o komandą sudaro nuo 2 iki 10 vaikų ir treneris. Bandrai visose programose susirenka daugiau nei 400 000 dalyvių iš viso pasaulio. Viena iš labiausiai paplitusių programų FLL (First LEGO League) kuri jau daugiau nei 10 metų sėkmingai vykdoma Lietuvoje.

FLL varžybų 3-čiosios vietos Klaipėdos mieste nugalėtojai (iš dešinės į kairę) Airidas Vaišvilas, Leonardas Žilys, Artūras Žičkus ir Nikita Čerkauskas

Išmanioji mokykla jau ne vienerius metus taip pat dalyvauja šiose varžybose. Komandos sprendžia įvairias problemas į pagalbą pasitelkiant robotus, žinias ir išmonę.

Kasmet komandoms visame pasaulyje paskelbiama viena tema. Šių metų tema – vanduo, vandens jėga ir įvairios problemos susijusios su vandens naudojimu ir tarša. Specialiaime lauke moksleiviai kuria ir programuoja robotus kurie atlieka įvairias užduotis ir renka taškus. 2017 m. gruodžio 20 d. Klaipėdoje vyko miesto FLL (First Lego League) robotų kovos varžybos, kurias organizavo Klaipėdos moksleivių saviraiškos centras. Klaipėdos Išmaniosios mokyklos komada pasirodė labai sėkmingai ir miesto varžybose laimėjo 3-ją vietą. Taurę į mokyklą parnešė Airidas Vaišvilas, Leonardas Žilys, Artūras Žičkus ir Nikita Čerkauskas.

Kitas etapas vienu metu vyko visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose jau 2018 m. vasario 24 d. Regioninėse varžybose vaikai varžėsi robotų laukų  kovose, projektų ir vertybių pristatymuose.

Šiaulių Išmaniosos mokyklos komandų nariai: Aistis Žvirblis, Augustas Mikulskis, Adomas Bijeikis, Upė Žalevičiūtė, Mykolas Katilius, Saimonas Stulpinas ir užsiėmimų vadovė Ilona Rathosi.

Iš visų dalyvavusių buvo atrinktos tik 16 geriausiai pasirodžiusių komandų. Deja, į geriausiųjų 16 Išmanioji mokykla nepateko, todėl visi norintys dalyvauti „Robotiadoje” galėjo registruotis į LEGO sumo ir linijos sekimo varžybas. Šioms rungtims vaikai ruošiasi ištisus metus, nuolat vyksta varžybos tiek Klaipėdos tiek Šiaulių miestuose bei užsieno šalyse.

Regioninės FLL varžybos Klaipėdoje