Internetinių puslapių kūrimo pagrindai

1,5 val.
11-15 metų
Šiauliai

Programa „Internetinių puslapių kūrimo pagrindai” (ang.web coding arba web development) skirta moksleiviams nuo 10-15 metų amžiaus  arba lankiusiems ankstyvąjį programavimą, pažengusiųjų robotikos kursą ar naujokams. Grupės skirstomos pagal amžių 10-12 metų ir 12-15 metų.

Šios programos metu moksleiviai mokysis HTML kodo rašymo, CSS stiliaus kodo, pagrindų. Tai pirmas žingsnis moksleiviui, kuris nori įžengti į web pasaulį ir pažvelgti iš vidinės pusės, sužinoti kaip gimsta internetinės svetainės, sužinoti, kas vyksta antroje svetainės pusėje. Būti ne tik interneto vartotoju, bet tapti ir jo kūrėju. Programos dalyviai patys koduos savo sugalvotas   svetaines, suteiks stilius, foną, spalvas, generuos tekstą, objektų judėjimą, vaizdinę informaciją. Mokysis kurti savo norimą svajonių svetainę bei ją paleisti veikti virtualiame serveryje. Išmoks maketuoti, skaimeninius puslapius sujungti į tinklalapį.

Ši programa – tai laiptelis prieš tikrąjį, „suaugusiųjų” programavimą, tai puikus kelias, pritraukti vaikus prie programavimo pasaulio ir jo neišgąsdinti. Tai įvadas į taikomajį kodavimą, kurį iš karto galima pritaikyti praktikoje ir matyti apčiuopiamus rezultatus.

Užsiėmimų metu jaunuoliai:

1. HTML kodo rašymo: HTML yra pagrindinė kalba, naudojama struktūrizuoti internetinių puslapių turinį. Moksleiviai išmoks, kaip kurti teksto paragrafus, paveikslėlius, nuorodas ir kitus elementus naudojant HTML.
  2. CSS stiliaus kodo pagrindų: CSS leidžia nustatyti tinklalapių išvaizdą ir stilių. Moksleiviai išmoks keisti spalvas, šriftus, fonus ir kitus vizualinius elementus naudojant CSS.
  3. Puslapio maketavimo ir dizaino: mokysis projektuoti svetaines, nustatyti išvaizdą ir kurti grafinius elementus, kad jų tinklalapiai atrodytų estetiškai patrauklūs.
  4. Įgys patirties: būrelis leis moksleiviams savo svetaines talpinti ir paleisti serveryje, kad galėtų pamatyti savo darbų rezultatus internete.

Ši programa ne tik suteiks moksleiviams praktinių įgūdžių tinklalapių kūrimo srityje, bet ir skatins kūrybiškumą, loginį mastymą ir problemų sprendimo įgūdžius. Tai puikus įžanginis etapas, kuris gali paskatinti vaikus domėtis ir siekti toliau plėsti savo programavimo žinias ateityje.