Kas vyksta LEGO sumo ir linijos sekimo varžybose?

LEGO SUMO rungties pavadinimas yra kilęs iš japonų kovos meno, kuris taip ir vadinamas – Sumo. Šiose varžybose ne būtinai didesnis ir sunkesnis laimi kovą. Labai svarbi yra strategija, taktiniai sprendimai ir išmonė. Varžybų metu liejasi emocijos, nes kovos rezultatas yra dažnai nenuspėjamas.

LEGO LINIJOS sekimo rungtis (lego line following), priešingai nei Lego Sumo, atskiro pavadinimo neturi. Šiose varžybose svarbu kuo greičiau ir tiksliau pravažiuoti trasą. Visą darbą atlieka roboto kūrėjai ieško optimaliausio greičio ir tikslumo balanso. Šie robotai naudoja spalvų jutiklius tam, kad sekdami juodą liniją pravažiuotų trasą.

Abi šios rungtys yra labai mėgstamos ir tikrai populiarios robotikos gerbėjų pasaulyje, todėl varžybos vyksta ištisus metu. Pernai Klaipėdoje startavo „Robokopa“. Pavasarį vyksta Klaipėdos miesto ir regiono varžybos Klaipėdos moksleivių saviraiškos centre. Linijos sekimo ir sumo komandos turi galimybę vykti į Latvijoje ir Estijoje vykstančias varžybas.

Paskutinės organizuotos varžybos vyko Vilniuje „Robotiadoje“. Šiais metais LEGO sumo rungtyje labai gerai pasirodė Jokūbas Buta ir jo robotas – Bulius. Jokūbui pavyko užimti 5- ąją vietą respublikinėse varžybose. Linijos sekimo rungtyje puikiai pasirodė Artūtas Žičkus su savo robotu – Robotronas. Jis užėmė 6-tąją vietą.  Savo mokinių pasiekimais labai džiaugiasi mokytojas Vaidas Bradauskas ir tikisi, kad aukštos pozicijos respublikinėse varžybose tik paskatins siekti dar geresnių rezultatų ir gerinti asmeninius rekordus. Jokūbui ir Artūrui tai jau nebe pirmos ir ne antros varžybos. Abu vaikinai robotiką lanko antrus metus, bei pradėjo mokytis arduino robotikos.

Šiaulių Išmaniojoje mokykloje robotikos užsiėmimus lankančio Saimono Stulpino konstruotas ir programuotas Lego linijos sekimo robotas „Turbo 500-S“ nacionalinėse varžybose užėmė 8 vietą. Saimonas yra labai kūrybiškas, domisi moksliniais išradimais, hobis – konstruoti iš Lego. Lankydamas robotikos užsiėmimus išmoko programuoti robotą ir dalyvauti respublikinėse ir tarptautinėse varžybose.
Beje, šis jaunuolis jau yra tituluotas robotikos varžybų čempionas:
I vieta – Lego linijos sekimas, robotų turnyras  Pakruojo taurei laimėti 2017 10 30
I vieta – Lego linijos sekimas, robotų varžybos „Robokopa 2017
I vieta – Lego linijos sekimas, respublikinės robotų varžybos „Saulės robotų mūšis 2017“
III vieta – Lego Sumo rungtis, robotų varžybos „Robomeet“, 2016 09 08