NAUJIENA! Steamukai (5-6 metai)

1 kartas per sav. 1,5 val.
10-12 vaikų
5-6
Šiauliai

Steamukų programa skirta pažinti supantį pasaulį pasitelkiant STEAM ugdymo pradmenis: kompleksiškas tikrovės reiškinių pažinimas, pritaikymas ir problemų sprendimas gamtos mokslų, matematikos, technologijų, meno ir inžinerijos kontekste. Vaikai įgiję teorinių žinių, inovatyviai atlieka įvairias praktines užduotis  – tampa kūrėjais, išbando eksperimento bei tyrimo metodus, džiaugiasi gautais rezultatais, dalinasi patirtais įspūdžiais.

Ko vaikai išmoksta STEAMUKŲ užsiėmimų metu?

Vaikai įgyja teorinių žinių apie įvairius aplinkos, gamtos objektus (pvz.: gyvūnus, transporto priemones, pastatus, buities daiktus ir kt.). Teorines žinias pritaiko praktinių veiklų metu: nuosekliai dirba, pagal pateiktas instrukcijas. Bando pateikti ir savo hipotezes, o proceso eigoje jas patvirtina arba paneigia. Siekia tikslo, kad galėtų džiaugtis gautu rezultatu. Stengiasi dirbti savarankiškai, kada suaugusysis būna tik patarėjas. Tobulina bendradarbiavimo ir darbo komandoje įgūdžius.  Susipažįsta su programavimo pagrindais, su pagrindiniais mechanikos principais ir jų taikymo būdais.


Edukacinės veiklos kuriamos įtraukiant  STEAM elementus. Užsiėmimų metu vaikai:

  • Susipažįsta su robotikos elementais, dalimis, jų veikimo principais;
  • Kuria robotukus pagal pateiktas instrukcijas;
  • Kuria savo robotukus, įvairius kitus aplinkos daiktus, objektus, reiškinius;
  • Mokosi programuoti robotukus, pritaikant įgytas teorines žinias;
  • Mokosi programuoti planšete vaikams specialiai pritaikytoje piktogramų aplinkoje;
  • Kuria Sapnų gaudykles, Slaimą, Spalvotas lėkštutes, Švaros muilą ir kt.
  • Lavina susikaupimą, kūrybiškumą, tyrinėjimą bei atradimą. Labiau pasitiki savo jėgomis, formuojasi kritinis mąstymas, geba priimti sprendimus iškilus problemos ar sunkumams.

Užsiėmimus kviečiame lankyti 5-6 metų vaikus, kurie mėgsta tyrinėti juos supančią aplinką, uždavinėja įvairius klausimus ir patys bando ieškoti atsakymų. Mėgsta konstruoti lego kaladėlėmis, dalinasi patirtais įspūdžiais kūrybos proceso metu ir džiaugiasi gautais rezultatais.